Sulmi terrorist në Nice: Arrin deri në 80 numri i të vdekurve, 18 në gjendje shumë të rëndë (FOTO)

Ministri i brendshëm francez, Bernanrd Cazeneuve ka thënë se numri i të vdekurve nga sulmi terrorist ka shkuar në 80 dhe 18 nga të lënduarit janë në gjende të rëndë.
Një kamion me shpejtësi të madhe shtypi qytetarët teksa po festonin në rrugët e Nicet Ditën Kombëtare të Francës.

Sulmuesi është qëlluar nga policia francize dhe është raportuar se ishte 31 vjeçar./Abc24.al

Kontrolloni gjithashtu

Fati i zgjedhjeve në Shqipëri , ABC24.AL shfaq sondazhin

  Sipas disa kërkimeve të bëra nga ana jonë ,gjithashtu konktatet që kemi patur me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *