Sulmi në Suedi/ Ish-gruaja e Shkëlzen Berishës: Është një çmenduri jashtë, dëgjohen vetëm të shtëna armësh

[ad_1]

Nga sulmi i sotshëm në Suedi kanë qenë të shumtë shqiptarët që i kanë shpëtuar fatmirësisht prej tij, duke mos ngurruar as ta shprehin gëzimin dhe njëherësh dhimbjen që kanë parë sot me sytë e tyre.

Sadije Berisha, ish-gruaja e djalit të Sali Berishës është një prej atyre personave që kanë arritur t’i shpëtojnë sulmit të përfolur si terrorist.

Ajo shkruan në rrjetin e saj Facebook:

Më në fund jemi të sigurtë!! Është një cmenduri jashtë…dëgjohen vetem të shtëna armësh, ambulanca, sirena policie dhe helikopterë”.

Kujtojmë se Sadije Berisha pas ndarjes me Shkelzenin, është shpërngulur përfundimisht në Suedi me fëmijët e saj.

Ndërkohë Ambasada shqiptare në Suedi ka reaguar dhe ka vënë në dispozicion numrin + 46 76 – 258 50 4 për çdo shqiptar që jeton në Suedi dhe i duhet një ndihmë apo konsultim.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Fati i zgjedhjeve në Shqipëri , ABC24.AL shfaq sondazhin

  Sipas disa kërkimeve të bëra nga ana jonë ,gjithashtu konktatet që kemi patur me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *