Straçatell akullore

…………Përbërësit……………..

500 ml ajkë e ëmbël(hopla)
200 ml shmand
100 gr sheqer pluhur
2 pako Sheqer vanille
200 gr çokollatë për zierje

 

………………..Hapat……………

1

Në një enë rrahim me mikser hopllën bashkë me sheqerin derisa të krijohet kremë i dendur nga ajo, pastaj e shtojmë vanillen dhe e përziejmë.

2

Pastaj e shtojmë shmandin dhe në fund e shtojmë qokoladën e coptuar.

3

Akulloren e përgaditur e vendosim në frigorifer, dhe e lëm për 2 orë.

4

Gjatë kësaj kohe e nxjerrim nga frigoriferi dhe e përziejmë 2-3 herë.

E lehtë dhe shumë e shijshme./Abc24.al

Kontrolloni gjithashtu

Si të përgatisni në shtëpi muffins me vanilje – Receta Gatimi

[ad_1]  Ndonëse të vogla, amvisat e jo vetem “tremben” nga kjo ëmbëlsirë pasi e mendojë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *