Stambolli në gjendje emergjente, alarmohet qeveria: “Avion rebel po i afrohen qytetit”

Pas njoftimeve të pakonfirmuara se avion rebel po i afrohet qytetit të Stambollit, një gjendje e jashtëzakonshme është vendosur në qytet dhe avion luftarakë “F-16” janë dërguar për të patrulluar hapësirën ajrore turke.

Policia Turke ka rritur urgjentisht praninë e forcave brenda Stambolit dhe ka shtuar pajisjet ushtarake të vendosura në rrugë por edhe ka vendosur avionë të patrullojnë nga ajri qytetin, raportoi Agjensia e Shtetit “Anadolu”.

Automjete të blinduara kanë qenë gjithashtu të vendosura në pikat kyçe të Stambolli, ka raportuar agjencia e lajmeve “Sputnik”.

Raportet e pakonfirmuara të mediave deklaruan se helikopterët e paidentifikuar janë kapur nga radarët mbi qytet, dy ditë pasi avioni rebel u përdor në përpjekjen e një grushti shteti ushtarak.

Kontrolloni gjithashtu

Zbulohet gënjeshtra e Arbana Xharrës dhe Blerand Stavilecit

[ad_1] Dje, Lidhja Demokratike e Kosovës publikoi programin qeverisës për mandat katër vjeçar. Në program …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *