Spanja publikon listën për ndeshjet e qershorit

[ad_1]

Trajneri i Spanjës ka publikuar listën me futbollistët që do të luajnë në dy ndeshjet e ardhshme.

Julien Lopetegui ka publikuar listën e lojtarëve që janë ftuar për dy ndeshjet e ardhshme, miqësoren kundër Kolumbisë dhe ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Botëror 2018 kundër Maqedonisë.

Real Madrid ka më së shumti përfaqësues, gjithsej gjashtë futbollistë, e ndjekur nga Barcelona që ka pesë.

Portierë: De Gea, Reina, Kepa

Mbrojtës: Carvajal, Sergi Roberto, Pique, Ramos, Nacho, Azpilicueta, Monreal, Jordi Alba

Mesfushorë: Busquets, Illarramendi, Koke, Thiago, Iniesta, Isco, Silva, Asensio

Sulmues: Pedro, Vitolo, Deulofeu, Diego Costa, Iago Aspas dhe Morata.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *