Shpërdoroi detyrën, Prokuroria kërkon 3 vite burg për ish-ministrin Ksera

Prokuroria ka kërkuar 3 vjet burg për ish-ministrin Spiro Ksera në lidhje me akuzat e shpërdorim të detyrës me fondet e parashikuara për komunitetin rom.

Nëse Gjykata e shpall fajtor, Ksera do të përfitojë uljen e 1/3 së dënimit, pasi ka përfituar gjykim të shkurtuar. Organi i akuzës ka kërkuar gjithashtu 1 vit e 6 muaj për burg për dy të akuzuarit e tjerë në këtë proces.

Spiro Ksera është arrestuar nga policia në shkurt të këtij viti nën akuzën e vjedhjes së 30 milionë lekëve të reja duke shpërdoruar detyrën.

Kontrolloni gjithashtu

Zbulohet gënjeshtra e Arbana Xharrës dhe Blerand Stavilecit

[ad_1] Dje, Lidhja Demokratike e Kosovës publikoi programin qeverisës për mandat katër vjeçar. Në program …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *