Shkon për të vrarë shokun me thikë tek shtëpia e tij, shqiptari e pëson vetë si mos më keq

Dy të rinj shqiptarë janë konfliktuar mes tyre në Greqi dhe si pasojë e sherrit me thika njëri prej tyre, ai më i riu në moshë, ka ndërruar jetë. Mediat greke shkruajnë se ka qenë 22-vjeçari shqiptar ai që ka shkuar dhe ka thirrur jashtë banesës 26-vjeçarin bashkëkombës, me të cilin kanë debatuar ashpër dhe pasi e ka qëlluar me grusht, është larguar me shpejtësi.

Djali më i madh në moshë i ka kërkuar ndihmë një mikut të tij 30-vjeçar me origjinë greke dhe në atë moment i riu 22-vjeçar është kthyer sërish me një thikë në dorë duke i qëlluar dy djemtë e tjerë. Pasi kanë arritur ta neutralizojnë dhe pasi kanë debatuar sërish ashpër, 26-vjeçari dhe 30-vjeçari kanë vrarë të riun tjetër shqiptar me të njëjtën thikë që ai kishte në dorë.

Si shqiptari 26-vjeçar, edhe greku janë arrestuar nga policia greke. Ende nuk është sqaruar shkaku i konfliktit mes dy bashkëmoshatarëve.

Kontrolloni gjithashtu

Atentati në Vlorë/ “Pronari i medias mund të jetë ekzekutuar për një lajm”

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë detaje të reja në lidhje me atentatin e dyfishtë në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *