SHBA: Vendimi i Ivanovit, hap i rëndësishëm për demokracinë e vendit

[ad_1]

SHBA-të kanë përshëndetur vendimin e presidentit Gjorge Ivanov të ndajë mandatin për formimin e qeverisë së re, kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev. Nga Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) theksojnë se vendimi i Ivanovit paraqet hap të rëndësishëm për demokracinë e vendit dhe qytetarët.

“Presim të punojmë me qeverinë e re dhe të tejkalojmë sfidat e shumta me të cilat ballafaqohet Maqedonia, duke përfshirë edhe nevojën për reforma demokratike dhe implementim të plotë të……

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Lëvizja Besa dhe LSDM kundër iniciativës për amnistimin e dhunuesve më 27 prill

[ad_1] Lëvizja Popullore e Maqedonisë e udhëhequr nga Janko Baçev, ka dorëzuar në Kuvend Propozim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *