SHBA lëshon predha drejt Sirisë.

Pas sulmit me armë kimike që j’u bë shtetasve sirianë, liderat botërore kanë reaguar duke e dënuar këtë. Një ndër ta ishte dhe lideri I shtëpisë së bardhë, Donald Trump.

Në një konferencë për shtyp ai deklaroi se tashmë Siria e kishte kaluar vijën e kuqe dhe tani do përballej me pasojat.

Presidenti I SHBA e mbajti fjalën, dhe para disa orësh ai ka lëshuar 60 predha drejt shtetit islamik.

Ky veprim u mirëprit nga shtetet aleate të kontinentit amerikan, por u dënua nga Rusia dhe Irani.

Kontrolloni gjithashtu

Zbulohet gënjeshtra e Arbana Xharrës dhe Blerand Stavilecit

[ad_1] Dje, Lidhja Demokratike e Kosovës publikoi programin qeverisës për mandat katër vjeçar. Në program …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *