Seaman këshillon Wengerin: Nuk mjafton vetëm Xhaka!

Ish-portieri i Arsenalit, David Seaman i ka bërë thirrje Arsene Wenger për të bërë së paku edhe një transferim të madh në tregun e transferimeve para fillimit të sezonit.

Granit Xhaka nga Borussia Monchengladbach mbetet nënshkrimi i vetëm që ‘Gunners’ kanë bërë në afatin kalimtar, me Jamie Vardy, i cili zgjodhi për të nënshkruar një zgjatje të kontratës me Leicester Cityn, përkundër interesit nga skuadra nga veriu i Londrës.

Kështu, Seaman beson se skuadra e Arsenalit ende ka nevojë të përforcohet për të filluar sfiduar titulli e Ligës Premier në sezonin e ri.

“Ne ende kemi nevojë për një mesfushor-qendror dominues. Ne do të shohim se çfarë do të tregoj Granit Xhaka në mesfushë, por në mënyrë ideale kemi nevojë për dikë si Patrick Vieira dhe një sulmues të mirë”, tha Seaman për talkSPORT.

“Ai ka nevojë për të blerë dikë për t’i dhënë klubit një ngritje dhe t’i japin fansave një ngritje. Realisht një sulmues do të jetë i madh, por edhe një mesfushor-qendror apo një mesfushor do të bënte për mua”, vazhdoi portier anglez.

“Gjëja është se shumë nga lojtarët që ka luajtur në Euro 2016 nuk do të jenë gati për fillimin e sezonit, dhe kjo do të thotë se Arsenal do të ketë një ekip të dobësuar”, përfundoi ish-legjenda e Arsenalit.

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *