“Samsung” parashikon fitime rekord për muajt e parë të vitit

[ad_1]

Samsung pritet të raportojë të ardhura rekord pavarësisht skandalit të korrupsionit që ka përfshirë liderin e grupit Jay Y. Lee.

Kompania parashikon një rritje me 48% të fitimeve falë burimit që kanë shënuar shitjet e çipeve të memorjes për periudhën Janar – Mars 2017.

Si rezultat ky do të ishte tre mujori më fitimprurës i kompanisë në katër vite dhe tregon një rikuperim të ndjeshëm pas katastrofës së Note 7-ës shkruan “PCWorld.al”.

Sipas parashikimeve Samsung do të marrë 8.8 miliard dollarë fitim. Analistët thonë se tre mujorin e ardhshëm do të jetë edhe më I mire pas debutimit të Galaxy S8-ës dhe inteligjencës artificiale Bixby.

Shitjet e Samsung përbëjnë 1/5 e GDP-së së Koresë së Jugut dhe për shumë Koreano Jugore një vend pune në Samsung është endrra e jetës.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Safari i ri i Apple “mbyt” videot irituese

[ad_1] Në internet ka mjaft gjëra irituese dhe nëse lexoni lajme në disa faqe globale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *