Sallatë pranverore

………………..Përbërësit…………..
200 gr lakër të grirë
2 domate
1 qepe e kuqe
2 tranguj
2 lugë uthull
5 lugë vaj ulliri
Krip
Piper te zi
majdanoz./Abc24.al

………………..Hapat………………..
1
Lakren e presim në rende.

2
Trangujt i presim fillimisht në forma rrethore, pastaj i prejmë përgjysmë, poashtu domatet dhe qepen.

3
Magdanozin e prejmë shumë imët, vetëm për shije dhe dekor.

4
Të gjithë përbërsit i vendosim në një enë, pastaj shtojmë krypë, piper dhe uthull sipas shijes, në fundë shtojmë vajin, sallaten e përziejmë mirë, pastaj ajo është e gatshme për servim.

Lehtë dhe shëndetshëm
Ju bëftë mirë. /Abc24.al

Kontrolloni gjithashtu

Si të përgatisni në shtëpi muffins me vanilje – Receta Gatimi

[ad_1]  Ndonëse të vogla, amvisat e jo vetem “tremben” nga kjo ëmbëlsirë pasi e mendojë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *