Sallatë me qepë e shoqëruar me qofte

……………….Përbërësit……………….

1 qepë e ëmbël
3 lugë gjelle uthull
pak Krip
pak piper të kuq
pak magdanoz
Piper te zi./Abc24.al

……………….Hapat……………….

1
Qepën e prejmë në forma rrethir.

2
Uthullen e shtojmë sipër qepëve, pastaj shtojmë piperin e kuq, krypen dhe piperin e zi për shije, në fundë shtojmë magdanozin e prerë imët.

3
Sallaten e përziejmë dhe e servojmë menjëherë.

Ju bëftë mirë/Abc24.al

Kontrolloni gjithashtu

Si të përgatisni në shtëpi muffins me vanilje – Receta Gatimi

[ad_1]  Ndonëse të vogla, amvisat e jo vetem “tremben” nga kjo ëmbëlsirë pasi e mendojë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *