Sallatë me lakër dhe karrotë

…………….Përbërësit……………..

PËR 4 PERSONA
500 gr laker e fresket
2 karrota
1 grusht magdanoz
1-2 lugë uthull sallate
4 lugë vaj
kripë./Abc24.al

…………….Hapat…………….

1
Së pari pastrojmë perimet

2
Pastaj marim lakren dhe karrotat i prejmë në rende

3
Coptojmë magdanozin

4
Shtojmë, uthull, vaj dhe krypë sipas shijes./Abc24.al

Kontrolloni gjithashtu

Si të përgatisni në shtëpi muffins me vanilje – Receta Gatimi

[ad_1]  Ndonëse të vogla, amvisat e jo vetem “tremben” nga kjo ëmbëlsirë pasi e mendojë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *