Sallatë me kungulleshka

…………….Përbërësit…………

2 kungulleshka
2 tranguj
3 qepe te njoma
100 gr djathë
1/2 lëng limoni
Krip
piper i zi
pak majdanoz./Abc24.al

……………….Hapat……………..

1
Pastrojmë të gjitha perimet.

2
Pastaj marim grirësin, kungulleshkat dhe tranguj i prejmë në rende te gjata.

3
Grijmë qepët coptojmë djathin dhe magdanozin

4
Të gjithë përbërsit i vendosim në një enë për servim, shtojmë krypen, piperin e zi dhe lëngun e lemonit, i përziejmë mirë, në fundë shtojmë pak magdanoz të imtëesuar./Abc24.al

Kontrolloni gjithashtu

Si të përgatisni në shtëpi muffins me vanilje – Receta Gatimi

[ad_1]  Ndonëse të vogla, amvisat e jo vetem “tremben” nga kjo ëmbëlsirë pasi e mendojë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *