………………Përbërësit………………

2 banane
1 molle
1 jogurt frutash me shije pjeshke
Kivi, banana, molle te grira ne copeza te vogla
3 luge shurup fruta të malit ose borovnice./Abc24.al

………………Hapat………………

1
Bananet,mollen e qeruar dhe jogurtin e frutave e perziejme me blender derisa te behet nje mase kremoze kompakte.

2
Mbushim enet per sallate frutash deri ne gjysem(mjafton per 3 gota).

3
Pastaj qesim copeza nga frutat e grira dhe persiper qesim lengun e boronices,ose edhe ndonje biskota per dekor./Abc24.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here