Sallatë frutash

………………Përbërësit………………

2 banane
1 molle
1 jogurt frutash me shije pjeshke
Kivi, banana, molle te grira ne copeza te vogla
3 luge shurup fruta të malit ose borovnice./Abc24.al

………………Hapat………………

1
Bananet,mollen e qeruar dhe jogurtin e frutave e perziejme me blender derisa te behet nje mase kremoze kompakte.

2
Mbushim enet per sallate frutash deri ne gjysem(mjafton per 3 gota).

3
Pastaj qesim copeza nga frutat e grira dhe persiper qesim lengun e boronices,ose edhe ndonje biskota per dekor./Abc24.al

Kontrolloni gjithashtu

Si të përgatisni në shtëpi muffins me vanilje – Receta Gatimi

[ad_1]  Ndonëse të vogla, amvisat e jo vetem “tremben” nga kjo ëmbëlsirë pasi e mendojë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *