Sallat brokoli

……………………Përbërësit……………………

2 gota pjesë brokoli
1 domate
1 gotë djathë më të fortë
1 qepë e kuqe e vogël
1 karrotë e vogel
2 thelbinjë hudhër
4 lugë gjelle ajkë
2 lugë gjelle majonez
Krip
piper i zi./Abc24.al

……………………Hapat……………………

1
Fillimisht pastrojmë perimet.

2
Pastaj i prejmë ato në pjesë të vogla.

3
Djathin e prejmë në kube shumë te vogla.

4
Pastaj në një enë përgadisim salcen, vendosim ajken, majonezin dhe shtojmë thelbinjët e hudhrës të cilët i prejmë imët dhe i shtypim.

5
Perimet dhe djathin i vendosim në një enë, sipër shtojmë masen me salcen e përgaditur, masen e përziejmë mirë, pas kësaj sallata është e gatshme për servim./Abc24.al

Kontrolloni gjithashtu

Si të përgatisni në shtëpi muffins me vanilje – Receta Gatimi

[ad_1]  Ndonëse të vogla, amvisat e jo vetem “tremben” nga kjo ëmbëlsirë pasi e mendojë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *