Salcë e bardhë e thartë

……………….Përbërësit……………..

1 ajke e tharte
1 thelpinje hudher
2-3 tranguj turshi
3-4 lugë majoneze
1 lugë e vogël senf (mustardë)
pak magdanoz I grire imet
kripë
piper i zi
1/2 lugë lëng limoni./Abc24.al

……………….Hapat……………….

1
Grijme imet hudhren dhe trangujt.

2
Shtojme ajken e tharte,mjonezen senfin,magdanozin e grire imet,kriposim dhe piperosim sipas shijes,shtojem lengun e limonit dhe perziejme te gjitha se bashku.

3
Servojme me krokate te patateve dhe mish te pjekur./Abc24.al

Kontrolloni gjithashtu

Si të përgatisni në shtëpi muffins me vanilje – Receta Gatimi

[ad_1]  Ndonëse të vogla, amvisat e jo vetem “tremben” nga kjo ëmbëlsirë pasi e mendojë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *