Rudina/ Grida Duma flet per te birin: Jam me tolerante se c’duhet (15.06.2018)

20Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ishte sot e ftuar në studion e “Rudina” në Tv Klan. Ndryshe nga herë të jera Duma foli edhe për familjen. Gjatë emisionit ajo tregoi për marrëdhënien e saj me të birin dhe tregoi një nga defektet e saj në marrëdhënie me të është se ndonjëherë është më tolerante se duhet.
“Në shumë raste jam më tolerante se ç’duhet në kuptimin që ndonjëherë rrëshqas në përkëdheli. Për djalin tim fëmijëria është e mirë, e paqme, por shqetësohem shumë nëse ka mekanizma mbrojtës që kur të rritet të përballojë jetën. Sepse nuk ka prind që e ndjek fëmijën e vet në ritmin e jetës. Tim biri nuk po mundem t’i ul dot peshën. Ai po shkon 14 vjeç, ërveç dhe nuk ndodh anjëherë që unë ti godas atij në personalitet. Përveç ndërgjegjësimit do kisha dashur të kishte më shumë disiplinë. Nëse unë qëndroj në shtëpi siç ndodh në verë ai vjen në peshën e duhur, por në shumicën e kohës unë nuk jam dhe përfundojmë prap aty. Unë nuk mendoj se duhet ta lë vetëm djalin. Por njeriu prodhon miqësi të forta kur ka mungesa të mëdha. Nëse do të dijë të jetë njeri që t’i japë të tjerëve ta fitojë këtë edhe nëse nuk do të ketë një motër apo vëlla”, tha Duma.

You might also like
Comments