“Rrjedhin” fotografitë e para zyrtare të Peugeot 308 të rifreskuar

[ad_1]

Kompania Peugeot po përgatit prezantimin e modelit të rifreskuar 308, ndërsa tash në internet kanë dalë edhe fotografitë e para zyrtare, të cilat zbulojnë dukjen e tij.

Pritet që modeli i ri do të jetë edhe motor turbo-dizel, 1,5 litra BlueHDI në versionet 100 dhe 120 kuaj fuqi.

Modeli pritet të arrijë në qershor, ndërsa nëse në të njëjtën kohë do të paraqitet edhe versioni GTI, tash për tash nuk dihet.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Kia Stonic arrin deri në fund të 2017

[ad_1] Prodhuesi jugkorean ka prezantuar dizajnin e parë të modelit të ri kompakt SUV. Automjeti …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *