Rritet numri i të prekurve me virusin Ebola në Kongo

[ad_1]

Organizata Botërore e Shëndetësisë raporton se Kongo po përballet me 29 raste të dyshuara të virusit vdekjeprurës Ebola.

Zëdhënësi i OBSH-së, Christian Lindmeier tha të premten se numri përfshinë dy raste të konfirmuara të vdekjes.

Zyrtarët kanë njoftuar për shpërthimin e etheve hemoragjike një javë më parë në një zonë të largët të Kongos veriore.

Autoritetet e Kongos dhe partnerët shëndetësor po mbikëqyrin edhe 416 njerëz të cilët……

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Sulmuesi i policit në Paris pranon se ka lidhje me Shtetin Islam

[ad_1] Burri, i cili kishte sulmuar policin jo shumë larg katedrales Notr Dam në Paris, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *