Roma afër të mbyll transferimet e Nachos dhe Diawaras

Roma pritet të mbyll marrëveshjen për mbrojtësin e Real Madridit, Nacho Fernandez dhe janë më afër Amadou Diawara të Bolognas.

26-vjeçari spanjoll është emëruar në skuadrën që udhëton në Montreal për turne veror, megjithatë, mediat italiane janë të sigurta se marrëveshja do të përfundojë gjatë 24 orëve të ardhshme, ku pritet të vjen në formë huazimi me drejt blerje.

Diawara është gjithashtu një opsion në rritje për Giallorossët, pas braktisjes se trajnimit para-sezonal me skuadrën e Bologna.

Sipas Sky Sport Italia, ka pasur një takim sot në mes drejtorëve Walter Sabatini dhe Claudio Fenucci për të diskutuar për mesfushorin e ri.

Bologna vlerësoi mirë qasjen e Romës për mesfushorin e talentuar, por nuk e inkurajoi lojtarin që të largohet nga klubi i tij.

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *