Recetë/ Kofshë pule në furrë me kos dhe erëza

0
Gjigandi

Perberesit :

1 lugë vaj ulliri

6 kofsha pule

1/2 filxhan krem kosi

1 lugë çaji salcë tandoori

Xhenxhefil

50 gr gjalpë i pakripur

2 speca të gjelbër

400 gr domate e konservuar

1/2 filxhan kopër e copëtuar

2 gota kos grek

2 karafil hudhër

2 lugë çaji salcë domate

2 gota supë pule

Lëng prej 1 limoni

1 kastravec i prerë

lime dhe majdanoz për të shërbyer

1 qepë

Pergatitja:

1.Ngrohni vajin në një tavë të madhe mbi nxehtësi të lartë.

2.Vendosni kofshat e pulës dhe lerini të piqen për 6 minuta ose deri sa të marrin ngjyrë kafe të artë, pastaj hiqini nga tava dhe vendosni mënjanë.

3.Shtoni qepë, hudhër, xhenxhefil dhe gjalpë dhe ulni nxehtësinë e zjarrit.

4.Gatuajini për 5 minuta ose deri sa qepa të zbutet.

5.Shtoni tandoori dhe domatet e konservuara, pastaj shtoni lëngun e supës dhe salcën e domateve.

6.Ktheni mishin e pulës në tavë dhe rrisni nxehtësinë.

7.Ulni nxehtësinë dhe lereni tiganin me salcat të ziejnë për disa minuta deri sa salcat të vlojnë.

8.Në një tas kombinoni kos, kopër dhe lëng limoni.

9.Pasi të keni nxjerrë mishin nga furra shërbejeni me salcën e gatuar, me kastravec dhe kombinimin e kosit, koprës , limonit .

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu