Trajneri italian Claudio Ranieri ka folur për herë të parë për rinovimin e kontratës të Jamie Vardy me skuadrën e Leicester City.

Në një intervistë për ‘Gazzetta dello Sport’, Ranieri thekson se veprimi i Vardy për të qëndruar në Leicester City është një mesazh i madh për lidhjen që ka lojtari me këtë vend.

“Vardy mund të ishte transferuar te Arsenali dhe do të përfitonte më shumë para dhe imazh më të lartë. Por ai zgjodhi të qëndrojë te Leicester duke treguar lidhjen e tij të ngushtë me këtë klub”, u shpreh Ranieri.

Arsenali kërkonte me ngulm 29-vjeçarin britanik i cili zgjodhi mos largohet nga ‘dhelprat’, shkruan ‘Goal’.

Vardy zhvilloi një sezon fantastik duke shënuar 24 gola në 36 paraqitje me Leicester i cili në fund të sezonit u shpall kampion në Premier League.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here