Rama “flirton” me Vuçiç: Unë jam aset serb

0
29
Gjigandi

Pasi BE-ja vendosi përsëri mos të hapë negociatat me vendet Ballkanit Përndimor, këto të fundit nuk i aknë kursyer ironitë ndaj unionit europian.

Ishte presidenti serb Aleksandër Vuçiç që tha se u deshën 70 vite që dy liderët e Shqipërisë dhe Serbisë të takoheshin përsëri, dhe se tani dy vendet mund të bashkëpunojnë me njëra-tjetrën.

Më pas kryeministri Edi Rama në formë ironie, ka “flirtuar” me Vuçiçin, teksa deklaroi se nuk mund të thonë që ai e rekrutoi, por se vetë Rama ishte aset serb.

Vuçiç: Ka dhe njerëz këtu nga Perëndimi, pas takimit të dy liderëve të Shqipërisë dhe Jugosllavisë në 1946, na u deshën 70 vjet para se udhëheqësit e Shqipërisë dhe Serbisë të takoheshin sërish. Para se ne të takoheshim ka pasur fjalë, zënka tërë kohën, por siç mund ta shihni ne mund të diskutojmë për gjithçka. Mund të bashkëpunojmë në mënyrën e duhur. Kjo nuk është një gjë e mirë jo për ne të dy, por për popujt tanë.

Rama: Nuk mund të thoni që ai më rekrutoi dhe prandaj po punojmë kaq mirë sepse unë jam aset serb siç të gjithë e dinë të gjithë në territoret shqiptare.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu