Publikohet video: Dështon atentati ndaj biznesmenit, i shpëton jetën ashensori që ishte i hapur në momentin e ndjekjes

0
18
Gjigandi

Një atentat ka mbetur në tentativë mbrëmjen e të enjtes në kryeqytet ku dy persona të maskuar dhe me pistoletë në dorë kanë ndjekur biznesmenin Andon Dhima kur ky i fundit po shkonte në apartamentin e tij.

Fati ka qenë me biznesminin Dhima, i cili nëse do të kishte pritur vetëm pak sekonda derisa ashensori të hapej, me siguri do të ishte ekzekutuar.

Kur po shkonte në shtëpi Dhima e ka gjetur ashensorin hapur dhe është ngjitur direkt. Në video duket qartë se biznesmeni nuk ka qenë në dijeni se po e ndiqnin dhe nuk ka kuptuar asgjë.

Skena është zbuluar nga kamerat e sigurisë, ku duket qartë se Dhima nuk ka qenë i shqetësuar dhe nuk nxitonte.

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu