Propozimi i çmendur i Khabib: Mayweather le të ndeshet me mua në 11 raunde boks dhe vetëm 5 minuta MMA

0
150
blank
Gjigandi

Ndeshja që ndryshoi historinë e boksit dhe arteve marciale, ishte ajo e cila u zhvillua në gusht të vitit 2017, mes Floyd Mayeather dhe Conor McGregor.

Dueli përfundoi me fitoren e amerikanit, Mayweather, teksa nga ai moment, ka pasur shumë spekulime për një përballje mes yjeve të dy sporteve.

Së fundmi, është përfolur shumë rreth një dueli mes Khabib Nurmagomedov, kampionit të UFC, dhe kampionit të boksit, Floyd Mayweather.

Vetë Khabib, nuk ka qenë kundër kësaj ideje, por ai ka bërë edhe një propozim të çmendur.

Ai tha:

Unë nuk jam boksier, nëse doni të luftoni ejani në UFC. Por nëse Mayweather është i interesuar, atëherë le të luftojmë 11 raunde boksi dhe një raund pesë minutësh të MMA.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu