Prezantohet telefoni i ri Moto G5

[ad_1]

Telefoni i ri Moto G5 është prezantuar në Nju Delhi dhe atë vetëm 15 ditë pas Moto G5 Plus.

Moto G5 ka ekran 5 inç LCD me rezolucion FHD, skaner për leximin e gjurmëve të gishtërinjve, procesor Snapdragon 430, 2 GB RAM dhe kamerë prej 13 MP me blend f/2.0. Bateria ka kapacitet 2.800 mAh, ndërsa telefoni punon me sistem operativ Android 7.0 Nougat dhe ka dy versione të memories së brendshme – 32 dhe 64 GB.

G5 paraqet versionin e lirë dhe do të shitet për 200 euro, derisa G5 Plus, i cili është prezantuar muajin e kaluar, do të kushtojë më pak se 300 euro. Të dy pajisjet pritet të jenë në shitje prej muajit maj të këtij viti.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Safari i ri i Apple “mbyt” videot irituese

[ad_1] Në internet ka mjaft gjëra irituese dhe nëse lexoni lajme në disa faqe globale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *