Presidenti Macron përshëndet vendimin e Gjorgje Ivanov

[ad_1]

Franca ka përshëndetur vendimin e presidentit Gjorgje Ivanov për të mandatuar shefin socialdemokrat Zoran Zaev, njofton “Bota sot” shkrimin në faqen e qeverisë franceze.

“Ky është një hap i rëndësishëm për tejkalin e krizës në IRJM,” thuhet mes tjerash në shkrimin e qeverisë franceze. “Ne shpresojmë që krijimi i qeverisë do kryhet me sukses të ardhmen e afërt.”

Në fund Franca dhe presidenti i saj Emannuel Macron ka ftuar palët që të dialogojnë dhe të……

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Lëvizja Besa dhe LSDM kundër iniciativës për amnistimin e dhunuesve më 27 prill

[ad_1] Lëvizja Popullore e Maqedonisë e udhëhequr nga Janko Baçev, ka dorëzuar në Kuvend Propozim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *