Pokemon GO bëhet loja më e madhe në SHBA tashmë!

Pokemon GO është lansuar vetëm javën e kaluar dhe tashmë është bërë loja më popullore në SHBA dhe ndonjëherë arrin në rreth 21 milion lojtarë aktivë të përditshëm.

Lajmi vjen nga Survey Monkey cilët kanë krahasuar shifrat e përdorimit të lojës me lojëra të tjera të njohura në SHBA.

Pokemon GO është bërë loja më e madhe në SHBA.

Do të jetë interesante për të parë në qoftë se loja vazhdon të jetë popullore, pasi ajo u lansua edhe në Gjermani kohët e fundit dhe pritet të vijë edhe në vendet e tjera evropiane, duke përfshirë Britaninë e Madhe së shpejti.

Kontrolloni gjithashtu

Safari i ri i Apple “mbyt” videot irituese

[ad_1] Në internet ka mjaft gjëra irituese dhe nëse lexoni lajme në disa faqe globale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *