Po rikthehet Milani, transferon dy yje të futbollit

Ardhja e investitorëve kinez, ka rikthyer shpresën të Milani, për t’u rikthyer në majat e futbollit italian.

Siç raporton ‘Corriere della Sera’, Milani po tenton t’i sjellë dy emra të mëdhenj në ‘San Siro’ gjatë afatit kalimtar veror.

Bëhet fjalë për sulmuesin e Real Madridit, Alvaro Morata, dhe për mesfushorin e Chelsea, Cecs Fabregas.

Ky i fundit nuk është hera e parë që përmendet për një kalim te Milan, që nëse finalizohet do të ishte një investim i duhur për kuqezinjtë, kur dihet përvoja e madhe e mesfushorit spanjoll.

Kontrolloni gjithashtu

De Biasi e rikthehen në Kombëtare këtë futbollist

Shtatë muaj larg Kombëtares së Shqipërisë. Për herë të fundit i grumbulluar në sfidën me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *