Përleshje përpara rezidencës turke në Uashington

[ad_1]

Kanë shpërthyer përplasje të dhunshme jashtë shtëpisë së ambasadorit turk në Washington përgjatë vizitës së presidentit turk Recep Tayyip Erdogan në SHBA me presidentin Donald Trump, me ç’rast nëntë persona janë lënduar dhe dy të tjerë janë arrestuar, kanë thënë autoritetet lokale.

Përleshja shpërtheu pasdite më 16 maj, kur një grup i protestuesve, mes tyre edhe armenë dhe kurdë kanë thënë se janë sulmuar nga mbështetësit e Erdoganit, duke……

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Sulmuesi i policit në Paris pranon se ka lidhje me Shtetin Islam

[ad_1] Burri, i cili kishte sulmuar policin jo shumë larg katedrales Notr Dam në Paris, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *