Përgjaket deti/ Rojet greke qëllojnë me armë varkën me emigrantë

0
446
Gjigandi

Disa pamje vërtet tronditëse janë shfaqur ditën e djeshme kur rojet bregdetare helene kanë qëlluar emigrantët në brigjet e Bodrumit.

Rojet bregdetare të armatosura mund të shihen duke goditur refugjatët me shkopinj dhe armë dhe duke u përpjekur të përmbytin varkën e tyre e cila është e mbushur përplot me emigrantë.

Lexo edhe:  Dy ushtarë amerikanë humbin jetën në Afganistan

Në videon tronditëse dëgjohen edhe britmat e refugjatëve.

Nga ky sulm mendohet se ka mbetur i vrarë një fëmijë emigrant.

Një refugjat tjetër sirian u raportua se mbeti i vrarë me armë ndërsa u përpoq të kalonte kufirin Grek, krim të cilin qeveria greke e ka mohuar.

Burimi: redrevolution.co.uk

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu