Pas sulmit të ISIS-it, ushtria siriane rimerr kontrollin në dy fshatra

[ad_1]

Ushtria siriane ka rimarrë kontrollin e plotë në dy fshatra qendrore nga grupi Shteti Islamik pas një sulmi, i cili la të vdekur dhjetëra njerëz, transmeton AFP.

Observatori sirian për te Drejtat e Njeriut tha se trupat ushtarake së bashku me rezervistët aleatë rimorën fshatrat e Aqareb dhe Al-Mabujeh një ditë pas sulmit xhihadist.

Sulmi i ISIS-it vrau 25 civilë, në mesin e të cilëve edhe pesë fëmijë dhe 27 luftëtarë pro-qeveritar. Të paktën tre civilë, një burrë dhe dy fëmijët e tij u……

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Sulmuesi i policit në Paris pranon se ka lidhje me Shtetin Islam

[ad_1] Burri, i cili kishte sulmuar policin jo shumë larg katedrales Notr Dam në Paris, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *