Parashikimi/ Nga dashuria tek puna, si do jetë java e parë e korrikut për 12 shenjat e Horoskopit

37


Vera tashmë është shtrirë gjerë e gjatë dhe po ju pret. Pas qershorit të freskët me shumë reshje, është koha të mendoni për pushimet dhe detin. Por si do ta kaloni javën e parë të korrikut? Astrologu Jorgo Pulla sjell parashikimin javor nga data 02/07/18 deri më 08/07/18 për 12 shenjat e horoskopit.

DASHI
Të përgjithshmet: Kjo javë fillon pak ngadalë për shenjën tuaj, pasi zvogëlon vrullin që ndjenit, duke krijuar ndjenja të relaksimit të tepruar. Do të keni tendencën të tërhiqeni nga “dritat e publicitetit” dhe të flisni pak me veten. Menjëherë pas mesit të javës (më 5) Hëna hyn në shenjën tuaj dhe më pas mund ta gjeni përsëri veten tuaj dinamike. Ju mund të bëni fillime të reja dhe të zbatoni mendime pioniere.

Parashikimet në dashuri: Kjo javë ju nxit të analizoni brenda marrëdhënies tuaj. Peshoni gjërat dhe mendoni nëse ndjenjat dhe përvojat tuaja nga kjo marrëdhënie përmbush pritjet tuaja. Është momenti të jeni aktiv dhe pastaj të merrni vendime. Mos qëndroni në një gjendje zakoni.

Parashikimet profesionale: Në profesion do t’ju jepet mundësia për të bërë diçka të re nga e Enjtja e tutje. Me Hënën në shenjën tuaj ndjeni energjinë e nevojshme për të vepruar menjëherë dhe në mënyrë efektive. Vendosni planet tuaja të reja përpara dhe mos ngeleni prapa. Frika po mënjanohet dhe arrini ta kapërceni atë. Në financat është e mundur të ndiheni paksa të ngatërruar, pasi pikëpamja e shëmtuar e Merkurit me Marsin ju gjykon dhe ju çon në përfundime të gabuara. Kujdes!

DEMI
Të përgjithshmet: Kjo javë do të jetë veçanërisht e favorshme për shenjën tuaj. Fillimi i javës e gjen Hënën tek Peshqit, një pozicion që ju bën të ëndërroni duke prekur në një mënyrë ëndrrat tuaja më të çmendura. Ju mund të afroheni në aspektet të fshehura të vetes dhe të kuptoni gjërat dhe situatat që ju shqetësojnë. Me Diellin në trekëndësh me Jupiterin në 5 që evoluon, ekziston një nevojë për mbijetesë. Pa marrë parasysh se sa doni të luftoni dhe përqendrohuni në atë që po përjetoni, diçka e madhe është e fortë brenda jush dhe nuk ndiheni mirë!

Parashikimet në dashuri: Partneri juaj do të luajë një rol të rëndësishëm këtë javë, pasi do t’ju japë ndihmë të rëndësishme në çështjet që kanë të bëjnë me ju. Vetëm sigurohuni që mos merreni shumë me interesimin e bisedës vetëm me problemet. Gjendja do të jetë padyshim më e mirë gjatë natës, prandaj përfitoni! Parashikimet profesionale: Në profesion doni të jeni më lart, të shkoni në karrierën tuaj një hap më tej ose dëshironi të zgjeroni njohuritë tuaja. Ju do të jeni mjaft optimist dhe besimi do të jetë mjaft i fortë për t’ju ndihmuar me aspiratat tuaja. Dielli formon trekëndësh me Jupiterin në 5 dhe kjo pikëpamje ju ndihmon të arrini me sukses. Edhe në financat, mund të shihni së shpejti përmirësime, në sajë të vendit më të mirë që do të ofrohet ose bonusit që do të merrni si njohje të punës suaj.

BINJAKËT
Të përgjithshmet: Dinamizmi, temperamenti, sensualiteti. Kjo javë që vjen rezervon lloje të ndryshme të ndikimeve, por për ju ndikimi që Hëna ju jep nga Dashi do të jetë më e rëndësishmja. Këto ditë ju mund të veproni shpejt dhe me efikasitet, tregoni veten dhe aftësitë tuaja, të joshni seksin e kundërt dhe të gjeni fuqinë për të kapërcyer edhe pengesën më të vështirë. Me pak fjalë, e pamundur bëhet e mundur dhe kjo fuqi vjen nga brenda jush!

Parashikimet në dashuri: Aftësia juaj për të zgjidhur problemet, si dhe vendosmëria juaj do të luajnë një rol të rëndësishëm këtë javë. Diskutoni me bashkëshortin tuaj dhe të gjeni fundin e asaj që ju shqetëson. Bisedoni me njerëzit e afërt t’ju ndihmojnë të kuptoni nevojat tuaja dhe kërkesat që keni nga jeta juaj emocionale.

Parashikimet profesionale: Me Diellin në trekëndësh me Jupiterin të Enjten, jeni gati për të parë përpjekjet tuaja për t’i vendosur në një vend! Ju keni më shumë mundësi të shijoni suksesin dhe njohjet nga eprorët tuaj. Do t’ju jepet mundësia për të bërë një hap për të zgjeruar njohuritë tuaja dhe për të ngjitur hierarkinë. Financat kanë perspektiva për rritje, pasi investimet dhe transaksionet e biznesit do të shkojnë vërtet mirë.

GAFORRJA
Të përgjithshmet: Kaloni një javë tjetër me Diellin që gjendet në shenjën tuaj. Joshja, dashuria dhe ndjesia shprehen në një mënyrë të fortë dhe ju bëjnë të mblidhni rreth jush njerëzit që doni më së shumti. Me Hënën tek Peshqit që nga fillimi i javës nuk keni nevojë të rrisni tensionin dhe të nxitoni. Ju dëshironi të shijoni pushimin dhe përtacinë. Detajet në jetën tuaj bëhen shumë të rëndësishme dhe ju arrini të shijoni gjithçka në maksimum.

Parashikimet në dashuri: Komunikimi do të jetë shumë i rëndësishëm për marrëdhënien tuaj këtë javë. Çështjet e thjeshta, si dhe situatat më të vështira, kërkojnë mirëkuptim me partnerin tuaj. Përndryshe, do të ketë kundërshtime, keqkuptime dhe grindje. Nuk mendoj se jeni të gatshëm për të jetuar diçka të tillë! Parashikimet profesionale: Në profesion keni një ndikim të veçantë nga pikëpamja e favorshme e Diellit me Jupiterin nga e Enjtja në 5. Qëllimet tuaja profesionale kanë shumë mundësi të zhvillohen pozitivisht. Një promovim ose një projekt i ri i caktuar për ju do t’ju sjellë përvojë, duke njohur edhe më shumë para në xhepin tuaj. Thuaj “po” sfidës dhe mos u fshihni prapa frikës që shpesh ju pengon.

LUANI
Të përgjithshmet: Këshilla për ju këtë javë thotë se duhet të jeni më të kujdesshëm dhe të mbani durimin tuaj shumë mirë. Merkuri që realizon kundërshtimin më 5 të muajit, ndikon në ju gjatë gjithë javës. Do të jeni më i zjarrtë në fjalimin tuaj, gjë që mund t’ju ekspozojë, ju sjell në një pozitë të vështirë ose edhe të krijojë një problem në marrëdhëniet që keni me njerëzit rreth jush. Dëgjoni atë që kanë për të treguar njerëzit tuaj të afërt dhe mos qëndroni në mënyrë kritike kundër tyre.

Parashikimet në dashuri: Ndjenjat tuaja janë disi të ngatërruara dhe përpiqeni të gjeni shkaqet. Është mirë të mos analizoni shumë gjërat, sidomos këtë javë kur qartësia nuk karakterizon të menduarit. Nëse jeni duke kërkuar për partner të përkryer, bëni pak durim, se kjo javë nuk favorizon përpjekjen tuaj.

Parashikimet profesionale: Nëse këtë javë doni të bëni hapin tjetër, për të marrë iniciativa për të lëvizur me forcë për të kapërcyer problemet dhe pengesat është mirë ta bëni të Enjten dhe më pas Hëna do të shkojë në shenjën e Dashit. Nga kjo pozitë ndjeni entuziazmin e nevojshme për t’i dhënë shtysë situatave të zhvillohen. Besimi juaj në planet tuaja dhe në fuqitë tuaja do të jetë një armë e fuqishme për të bërë atë që keni në mendje. Me financat nuk nevojitet nxitje. Sigurohuni të jeni i strukturuar dhe përzgjedhës.

VIRGJËRESHA
Të përgjithshmet: Këtë javë mund të filloni një fillim të ri, por jo pas të Premtes. Me ndikimin e Diellit në trekëndësh me Jupiterin më 5 të muajit, mund të vendosni para planet e reja, të lëvizni me optimizëm dhe besim, të bëni një udhëtim që do t’ju çojë në rritje personale ose profesionale. E gjithë kjo do të ndërpritet nga pozicioni i ri i Hënës të Shtunën që hynë tek Demi. Atje ritmet bien, intensiteti zvogëlohet dhe nevoja juaj për qetësi dhe siguri bëhet shumë intensive. Shoqëria  e mirë dhe shtëpia do të jenë në qendër të vëmendjes.

Parashikimet në dashuri: Ndjenja juaj e dashurisë dhe energjia juaj e mirë janë të dukshme për partnerin tuaj dhe kjo e rinovon marrëdhënien tuaj. Keni tendencën të joshni partnerin tuaj në momente romantike. Nëse jeni ende beqarë, vendosja juaj planetare premton surpriza të këndshme.

Parashikimet profesionale: Në profesion merrni ndikime të mira nga Afërdita tek Luani. Bashkëpunimet karakterizohen nga dinamizmi, energjia dhe fleksibiliteti. Jeni në qendër të vëmendjes në bisedat si dhe të dini se si ta mbani interesin e bashkëbiseduesit tuaj. Përmes teknikave dhe mashtrimeve të mençura, arrini të udhëhiqni diskutimet dhe përfundimisht çoni gjërat aty ku ju shërbejnë. Me Diellin në trekëndësh me Jupiterin keni gjendjen për spekulime dhe rrezik. Ndiqni zërin e brendshëm dhe nuk do të humbisni.

PESHORJA
Të përgjithshmet: Mbledhje ose aktivitete të menjëhershme mund të shfaqen papritur. Hëna në kundërshtim me Afërditën dhe gjashtëkëndësh me Uranin, sjellin ngjarje që nuk i prisnit. Nëse përparimi i tyre është pozitiv ose negative kjo varet nga ju dhe nga veprimet tuaja. Përgatituni që mos ju kapin situatat padashur! Me Afërditën që lëviz tek Luani për një kohë, marrëdhëniet tuaja me ata rreth jush vazhdojnë të karakterizohen nga butësia dhe stabiliteti. Kjo situatë favorizon edhe kontaktet tuaja profesionale.

Parashikimet në dashuri: Komunikimi do të jetë çelësi i lumturisë. Partneri juaj mban një qëndrim të ftohtë kundër jush, sepse ka humbur kontaktin me ju dhe nuk mund t’ju kuptojë. Nëse përpiqeni t’i hapeni, do të shihni se gjërat nuk janë ashtu siç i imagjinoni. Sa për ju që jeni vetëm, flirtoni këtë natë pa hezitim.

Parashikimet profesionale: Përfitoni këtë javë në biznesin tuaj për të shtyrë gjërat kudo që dëshironi. Marrëdhënia juaj me bashkëpunëtorët do të jetë mjaft e mirë dhe do t’ju shohin me besim. Ju e keni fituar atë sepse jeni dinamik dhe i sigurt. Vetëm sigurohuni që të mos bini në kurthet që krijon pikëpamja e vështirë e Merkurit me Marsin retrospektiv në 5.Ju mund jeni shumë luftarak dhe të reagoni me shumë sesa duhet. Në financat tuaja duket të jeni gati për të rrezikuar. Diçka duhet të dini …!

AKREPI
Të përgjithshmet: Kjo javë pritet të jetë plot me ndikime. Dielli vazhdon të lëviz tek Gaforrja, një pozicion nga i cili krijon një tendencë për ndërhyrje. Nevojitet ngrohtësia familjare, pasi vetëm përmes saj mund të fitoni forcë. Shtëpia juaj, “qoshja” juaj, do të arrijë t’ju ringjallë, ndërkohë është shumë e mundshme që ju të shqetësoheni për objektet dhe personat që jetojnë në të. Kujdes nga kalimet emocionale që çojnë në mërzitje.

Parashikimet në dashuri: Gjendja e mirë ndikon edhe në marrëdhënien tuaj! Pra, mos hezitoni të sugjeroni alternativa argëtuese për t’u bashkuar me partnerin tuaj. Nëse nuk jeni në humor për të dal dhe shëtitur, mund të keni momente të qeta dhe të buta vetëm për të dy! Nëse jeni beqarë, joshja dhe dashuria juaj nuk do të kalojnë pa u vënë re.

Parashikimet profesionale: Në punë gjërat mund të zhvillohen mjaft mirë. Ekzistojnë kushte për të “joshur” bashkëpunëtorët dhe për t’i bindur ata për synimet dhe planet tuaja. Jeni ende në kohë për të bërë hapin e madh të ndryshimit, por mbani mend se keni hapësirë deri të Premten. Të Shtunën Hëna tek Demi ju ndihmon të stabilizoni dhe të investoni në atë që keni tani. Në një nivel financiar, do t’ju japë siguri dhe do të largojë stresin.

SHIGJETARI
Të përgjithshmet: Javën e ardhshme do të ju ndihmojë të lini tonin dhe të lehtësoni tensionin. Hëna do të shkojë tek Demi të shtunën dhe do t’ju ndihmojë të mbyllni javën tuaj duke kërkuar paqe dhe relaksim. Ju nuk keni nevojë për ndryshime të mëdha, kështu që nuk do të kërkoni për argëtim në mënyrë të guximshme. Duhet të mbani ndjenjën brenda jush dhe të kaloni bukur dhe qetë me njerëzit tuaj të dashur. Marrëdhëniet tuaja me ata që ju rrethojnë dhe kujdesen për ju, bëni mirë që t’i zbusni gjërat atje ku nuk ka gjallëri.

Parashikimet në dashuri: Çfarë po ndodh me ju dhe grindeni vazhdimisht? Tentoni të “grindeni” me gjithçka rreth jush dhe në fund hidhni përgjegjësit partnerit tuaj. Mos ndoshta është viktimizim i lehtë? Largoni këtë sjellje, sepse e jeni lodhur shumë dhe nuk doni të shihni “anën e keqe” të tij!

Parashikimet profesionale: Në punë këtë javë do të keni shumë çështje për të negociuar. Natyrisht, kjo tendencë ju shkon sepse keni miratimin e planetit, në mënyrë që të mendoni për paqen dhe praktikën ndërkohë shprehni veten me maturi dhe bindje. Kujdes të Enjten ku Hëna nga Dashi mund t’ju bëjë impulsiv. Lini vetëm kryeneçësinë dhe vetëbesimin për t’ju drejtuar dhe nuk do të humbisni.

BRICJAPI
Të përgjithshmet: Kjo javë do rrokulliset mjaft e favorizuar në lidhje me shenjën tuaj, nëse përjashtoni ngatërrimet që krijon Merkuri në kundërshtim me Marsin retrospektiv dhe nuk duket të jetë shumë prekëse. Ju do të keni mundësi të festoni dhe të prekni anën tuaj të ndjeshme. Ju mund të afroheni me familjen tuaj dhe të nxirrni jashtë fytyrën tuaj të ëmbël. Me Hënën tek Demi në fundjavë, keni nevojë të relaksoheni, të dashuroni, të ndiheni të kujdesshëm dhe të sigurt. Mos lejoni që problemet të prishin gjendjen tuaj. Bëjeni një dhuratë për veten!

Parashikimet në dashuri: Disa herë kur fjalët nuk mund të gjejnë një vend në mendje, është mirë të heshtni. Java nuk ju ndihmon të komunikoni si duhet dhe çfarë do të thoni nuk do të jetë pikërisht ajo që ju mendonit. Pra kufizoni fjalët tuaja dhe java do të qetësohet. Përndryshe, përgatituni për pasojat!

Parashikimet profesionale: Puna dhe problemet vijnë në fatin e dytë këtë periudhë. Kështu që bëni lëvizjen e duhur, sepse është e mundur t’ju shqetësojnë në zgjedhjet tuaja. Keni nevojë për gjëra që ju mbushin jo vetëm financiarisht por edhe emocionalisht. Pyesni veten… Ju kënaq puna juaj? Ndiheni sikur përmbushni ëndrrat tuaja? Nëse përgjigjja është jo atëherë me siguri keni shumë mendime. Financat nuk duhet t’ju shqetësojnë dhe për më tepër problemet e vogla. Lëvizni me programim, pa ekzagjerim.

UJORI
Të përgjithshmet: Këtë javë pritet të ndikojë më shumë nga shenjat e tjera. Pikëpamja e vështirë e Merkurit me Marsin retrospektiv do të bëjë që ju të rebeloheni edhe më shumë. Fjalët tuaja do të jenë të shumta dhe nuk do të jeni të gatshëm të falni këdo. Vetëm kini kujdes që të mos jeni të hidhur dhe të padrejtë, sepse me siguri do të keni probleme. Përdorni humorin si një mburojë dhe do të shihni se gjërat do të shkojnë mjaft mirë. Në dorën tuaj është!

Parashikimet në dashuri: Më mirë të shmangni bisedat, veçanërisht ato që sillen rreth çështjeve me “të ndjeshme”. Vendosja planetare ngatërron komunikimin dhe sjell tensionet në mënyrë të panevojshme. Qëndroni të qetë dhe sigurohuni që të jeni më të dashur me partnerin tuaj, nëse ende nuk mund të mbani më mirë distancat tuaja.

Parashikimet profesionale: Dinamizmi dhe pasioni priten në fund të javës. Deri atëherë përjetoni momente më të nënshtruara. Keni shumë shqetësime dhe përpiquni të gjeni alternativa që do t’ju bëjnë përparim me detyrimet tuaja profesionale. Prej atëherë e tutje mund të rrisni lartësinë tuaj dhe të bëni veten tuaj të ndjehet mirë. Mos bëni mbrapa në besimet tuaja dhe kërkoni atë për të cilën keni punuar. Në financat, duhet t’i kushtoni vëmendje humbjeve që ndodhin në fund të javës.

PESHQIT
Të përgjithshmet: Java do të rrokulliset shumë ëmbël për shenjën tuaj. Java fillon me Hënën në shenjën tuaj. Ky pozicion ju bën më të ndjeshëm, por edhe të grindur. Gjithmonë, është ana e mirë dhe e keqe e monedhës, kështu që kjo ndjeshmëri duhet komunikuar në mënyrë korrekte Ndoshta të afroheni me njerëzit tuaj të dashur, të shprehni ankthet tuaja artistike, të njihni më mirë veten. Logjika është e zbërthyer për një kohë dhe arrini të ndjeni atë që nuk është e prekshme, por ekziston.

Parashikimet në dashuri: Java është e mirë për përqafime dhe momente të bukura, por jo për diskutime dhe analiza. Ju nuk jeni shumë mirë me fjalët, prandaj pranoni dhe preferoni mënyra të tjera të komunikimit. Nëse jeni vetëm përsëri, vendosja planetare ju ndihmon të bëni njohje të reja që do t’ju magjepsin!

Parashikimet profesionale: Profesioni duket se nuk ju intereson shumë. Të paktën në një nivel praktik. Ju keni vënë “autopilot” në punët tuaja, sepse mendja juaj ndjek ëndrrat! Ka shpresa të fshehura dhe qëllime të mëdha. Pra, mos hiqni dorë dhe vazhdoni përpjekjet për t’i fituar! Në financat ka një tendencë për gjëra të kota që nuk duhet të shpifni. Përndryshe një problem i madh do të krijohet së shpejti.

(BalkanWeb)

You might also like
Comments