Parashikimi i motit për ditën e premte

0
Gjigandi

Temperaturat për ditën e premte në në vendin tonë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore të thata dhe të qëndrueshme me origjinë veriore.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në orët e mesditës dhe më tepër përgjatë relieveve malore në lindje.

Sipas SHMU era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim kryesisht e lehtë me shpejtësi mesatare 1-3m/s ndërsa në mesditë përgjatë vijës bregdetare dhe lugina fiton shpejtësi deri në 4-6m/s.

 Temperaturat parashikohen:                                                                                                                                                             

në zona malore 4 deri 21°C

në zona e ulëta 5 deri 24°C

në zona bregdetare 10 deri 24°C

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu