Obama i bën thirrje Amerikanëve për të ruajtur qetësinë pas vrasjes se tre policëve

Presidenti Obama ka bërë thirrje për të ruajtur qetësinë pasi tre policë u qëlluan për vdekje në qytetin e Baton Rouge në Luiziana.

“Pavarësisht nga motivi, vdekja e këtyre tre oficerëve trima thekson rrezikun me të cilin përballet policia në të gjithë vendin çdo ditë, dhe ne si komb duhet të kemi zë të lartë dhe të qartë se asgjë nuk e arsyeton dhunën ndaj zbatimit të ligjit”, tha ai.

Atentatori, Gavin gjata, një afrikano-amerikan i cili kishte shërbyer për pesë vjet si marins, u vra gjithashtu.

Ai kishte postuar disa video në internet ku njerëz të ndryshëm ankoheshin në lidhje me trajtimin e policisë së afrikano-amerikanëve.

“Të gjithë duhet të përqendrohemi te fjalët dhe veprimet që mund të bashkojnë këtë vend jo tek ato që e ndajnë atë më tej”, shtoi Obama

Kontrolloni gjithashtu

Zbulohet gënjeshtra e Arbana Xharrës dhe Blerand Stavilecit

[ad_1] Dje, Lidhja Demokratike e Kosovës publikoi programin qeverisës për mandat katër vjeçar. Në program …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *