Nuza vizitohet nga futbollisti që ia theu këmbën pa qëllim

[ad_1]

Futbolli është i paparashikueshëm. Lufta për pikë apo për fitore shumë herë ka ndodhur që të ketë edhe starte të ashpra dhe pa ndonjë qëllim. Por sporti është i tillë dhe ndonjëherë është edhe fatal për ndonjë futbollist. Mbrojtësi i Flamurtarit të Prishtinës, Fidan Hasani, sot e ka vizituar Drilon Nuzën, futbollistin e Vëllaznimit.

Hasani pa qëllim ka bërë një start të ashpër dhe ia thyen këmbën në dy vende Nuzës, i cili është operuar ditë më parë dhe për shumë javë do të mbetet jashtë fushës. “I kërkoj falje Nuzës, sepse starti im ishte pa qëllim. Sot isha e vizitova dhe i dëshiroj kthim sa më të shpejt në fushë dhe me Vëllaznimin të jenë në elitën e futbollit”, tha Hasani për gazetën kombëtare “Bota sot”.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *