Notat e lojtarëve: Arsenal 3:0 West Ham

[ad_1]

Arsenali i është rikthyer fitoreve në Premierë Ligë në ndeshjen e xhiros së 31 ndaj West Hamit.

Skuadra e trajnerit nën presion Arsene Wenger shënoi fitore me rezultat 3 me 0 pas golave nga Mesut Ozil (58′), Theo Walcott (68′) dhe Oliver Giruoud (84′).

Reprezentuesi i Gjermanisë, Mesut Ozil është lojtari me notën më të lartë të ndeshjes. Autori i golit të epërsisë është vlerësuar me notën 9.2.

Lojtari me notën më të dobët të ndeshjes është portieri i skuadrës së Slaven Bilic, Randolph (5.4).

Yjet shqiptar, Shkodran Mustafi dhe Granit Xhaka kanë shfaqur një paraqitje të mirë në ndeshjen e zhvilluar në ‘Emirates’. Mustafi është vlerësuar me notën 7.5, ndërsa Xhaka me notën 8.2.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *