Nis shpartallimi i VMRO-DPMNE, tre deputetë e braktisin Gruevskin?!

[ad_1]

Tre deputetë të VMRO-DPMNE që udhëhiqet nga Nikolla Gruevski në shenjë pakënaqësie do të largohen nga kjo parti, bën të ditur portali Plusinfo.

Sipas këtij shkrimi, ka filluar rrallimi i anëtarësisë së VMRO-DPMNE dhe kalimi i tyre në VMRO-Popullore, partia që udhëhiqet nga Lubço Georgievski.

“Tre deputetë të koalicionit të VMRO-DPMNE ka gjasa që të kalojnë në VMRO-popullore, ndërsa këtyre ditëve para ndarjes së mandatit,dhjetëra kuadro të vjetra të VMRO-DPMNE……

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Lëvizja Besa dhe LSDM kundër iniciativës për amnistimin e dhunuesve më 27 prill

[ad_1] Lëvizja Popullore e Maqedonisë e udhëhequr nga Janko Baçev, ka dorëzuar në Kuvend Propozim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *