Nga Julian Deda: Çapaçulët e Sorosit e të Ramës apo MJAFT-i i ri?

Aktori i mirënjohur Julian Deda ka reaguash ashpër pas protestës së organizaur sot nga Fondacioni Soros dhe që u shit në publik si një reagim i pavarur i shoqërisë civile e cila gjoja kërkonte miratimin e Reformës në Drejtësi.

“Heeejjj ç’na gjeti. U bene ca çapaçule te sponzorizuar nga Sorrosi (ose Rama) te dalin aty dhe te vene shqiptaret ne prove se kush e dashka Shqiperine me shume, e kush me pak. Le pastaj kur bejne edhe si te pavarur. Madje bejne thirrje ti bashkohemi “shoqerise civile”, por ne fakt, qe ne fillim duket nje super mashtrim. Nje grup rilindasish te rilindur, qe nuk na prezantojne asgje te re, perveç se nje “mjaft” te ri. P.s. Hajde, ikni tani, shperndahuni..!”- ka komentuar në rrjetin e tij social Julian Deda.

Kontrolloni gjithashtu

Zbulohet gënjeshtra e Arbana Xharrës dhe Blerand Stavilecit

[ad_1] Dje, Lidhja Demokratike e Kosovës publikoi programin qeverisës për mandat katër vjeçar. Në program …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *