Në 16:00 takimi shumëpalësh për drejtësinë

Takimi mes 3 kryetarëve të partive kryesore në vend dhe 2 ambasadorëve pritet të zhvillohet në oren 16.00 në Kryesinë e Kuvendit.

Ky format u propozua të dielën nga kryetari i Kuvendit Ilir Meta, i cili hodhi edhe idenë e krijimit të një qeverie teknike.

Partia Demokratike e pranoi paradite ftesën e Ilir Metës për një format të tillë takimi, si dhe përkrahu idenë e qeverisë teknike.
Në takim pritet të diskutohet vetëm për reformën në drejtës./Abc24.al

Kontrolloni gjithashtu

Zbulohet gënjeshtra e Arbana Xharrës dhe Blerand Stavilecit

[ad_1] Dje, Lidhja Demokratike e Kosovës publikoi programin qeverisës për mandat katër vjeçar. Në program …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *