Ndryshimet në qeveri, ja kush zëvëndëson ministrat aktual dhe posti i Elisa Spiropalit

34

Kryeministri Rama ka bërë me dije ndryshimet në qeveri, kun ë vend të Ahemetaj vendoset Anila Ademi, në vend të Ditmir Bushatit vendoset Gent Caka, Damian Gjiknurin e zvënedeson drejtoresha e AlbControl
Niko Peleshi zëvendësohet nga Bledi Cuci.
Mirela Kumbaro nga Elva Margariti, këshilltare e kryeministrit
Sonila Qato zëvendësohet nga Eduard Shalsi.

Rikthehet ministri për marrëdhënien me Parlamentin.
Elisa Spiropali do jetë në krye të kësaj ministrie.

SPONZORIZIM: Për shpallje të vogla që nga viti 2000, vizitoni www.SHPALLJE.biz
You might also like
Comments