Ndërroi jetë gjyqtari i njohur

[ad_1]

Prej sot sporti i karatesë mbeti pa një anëtar të devotshëm. Në moshën 51-vjeçare ka ndërruar jetë ish-karateisti i KK Kosovatransi nga Podujeva, Nusret Beqiri.

Lajmin e ka bërë të ditur trajneri i klubit llapjan të karatesë, Gazmend Havolli, nëpërmjet një postimi në Facebook.

Beqiri nuk ia arriti dot të fitojë luftën me kancerin, duke e lënë të pikëlluar familjen dhe komunitetin e karatesë së Kosovës.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet të dielën, prej orës 15.00, në Varrezat e Qytetit në Prishtinë.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *