Mustafa: Vendimi i Trumpit për sulmet ajrore në Siri, mbron vlerat njerëzore

[ad_1]

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se Kosova e mbështet vendimin e Amerikës për të sulmuar bazën ajrore në Siri.

Ai ka thënë se ky vendim i Trumpit, mbron vlerat njerëzore/

“Vendimi i Donald Trump për të sulmuar bazën ajrore në Siri pasi u përdorën armët kimike, mbron vlerat njerëzore. Kosova e mbështet këtë vendim”, ka shkruar Mustafa në twitter.

Pasi regjimi i Assadit përdori armët kimike në Siri, sot Trumpi morri vendim që të sulmohet baza ajrore në këtë shtet me raketa.

Kryeministri Mustafa, gjithashtu u ka shprehur ngushëllime edhe familjeve të personave që humbën jetën në Stokholm, duke e cilësuar këtë sulm si të tmerrshëm.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Gorica nga Berati, situat e qetë por mbi të gjitha surprizuese për subjektet politike

Zgjedhjet në qarkun e Beratit po kalojnë në një mënyrë të qetë dhe harmonike ndryshe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *