Mësohet arsyeja e festimit me dy gishta nga Messi ndaj Sevillas, gjest i madh nga ai

Barcelona e mbylli pjesën e parë ndaj Sevillas me rezultat 3-0.

Goli i dytë u shënua nga Lionel Messi në minutën e 25-të.

Por, ajo që vazhdon të komentohet është festimi i yllit argjentinas.

Por, mediat mësuan se ishte në përkrahje të fëmijëve me kancer, ku ai ka fillur edhe një fondacion për t’i ndihmuar atyre.

Vlen të theksohet se Messi ka shënuar gol në tetë ndeshjet e fundit ndaj Sevillas në La Liga (12 gola).

Festa e Messit

Kontrolloni gjithashtu

Zyrtare: Real Madrid përforcohet me një superlojtar

Vinicius Junior është futbollist i ri i kampioneve të Evropës dhe Botës, Real Madrid. Real …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *