Mercedes sfidon Porschen 911 me modelin e mahnitshëm GT C

[ad_1]

Pas lansimit të Porsche 911 – një super-makinë me linja të përkryera, shumë e fuqishme dhe luksoze – ishte paralajmëruar rivali nga Mercedes.

Njësia AMG nga kompania gjermane është kujdesur të krijojë modelin e ri që do ta sfidonte këtë rival.

Videoja e postuar më poshtë e shfaq makinën GT C nga afër dhe në lëvizje, si dhe jep disa statistika për të.

Nuk dihet se si do të shkojnë shitjet dhe se çfarë kërkese ka për Mercedesin e ri, por me lehtësitë që i janë dhënë shoferit e me teknologjinë e lartë, ky model pritet të jetë shumë i dëshiruar.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Jeep sjell Compassin në Evropë

[ad_1] Modeli 2018 në sallonet e shitjes në shumicën e vendeve evropiane do të arrijë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *