Meha me ekipin e tij në gjysmëfinalen e Kupës së Turqisë

[ad_1]

Mesfushori i kombëtares së Kosovës, Alban Meha, ka rastin që me ekipin e tij, Konyaspor, të kualifikohen në finalen e Kupës së Turqisë. Ata janë kualifikuar në gjysmëfinale, pasi e mposhtën me rezultat 3:2 Sivaspor-in, kurse sfida e parë kishte përfunduar 0:0. Meha luajti 66 minuta dhe iu gëzua këtij kualifikimit të madh.

Konyaspor do të takohet me Kasimpasa-n, ndeshja e parë luhet në konak të Kasimpasa-s me 26 prill, ndërsa ajo e kthimit me 17 maj. Te Kasimpasa luajnë edhe dy shqiptarë nga Kosova, Loret Sadiku e Herolind Shala. Faktikisht sfida ndërmjet Konyaspor e Kasimpasa-s, do të jetë derbi i Kosovës.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *