Mbyllet shkolla në Krujë/ 4 mësues të infektuar me COVID

0
5
Gjigandi

Koronavirus ka prekur dhe mësuesit në Krujë.

Katër arsimtarë kanë rezultuar pozitivë me virusin ndaj është bërë dhe mbyllja e një shkolle në këtë qytet. Ndër të tjera mësohet se mësimi në këtë shkollë do të pezullohet për 10 ditë deri në një urdhër të dytë.

Ditën e djeshme në vendin tonë është shënuar një rekord i numrit të rasteve të reja me Covid, ku janë konfirmuar pozitiv 786 persona dhe kanë humbur jetën 11 të tjerë.

g.kosovari

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu