Masakra në Nice, Ja kush janë dy shqiptarët e arrestuar që bashkëpunuan me terroristin

Dy shqiptarët e arrestuar lidhur me masakrën e 14 korrikut në Nice të Francës janë identifikuar si Artan Henaj, i lindur në Fier në vitin 1978 (38-vjeç), dhe Enkelejda Zaçe (34-vjeç), e lindur në Elbasan në vitin 1974.

Zaçe është një qytetare franceze dhe është e martuar me Henaj, i cili akuzohet nga autoritetet franceze për bashkëpunim në akte terroriste

Sipas raportimeve, Henaj ishte ai që i siguroi një armë autorit të masakrës në Nice, Mohammed Lahouaiej Bouhel, ku mbetën të vdekur 84 persona.

Kontrolloni gjithashtu

Gorica nga Berati, situat e qetë por mbi të gjitha surprizuese për subjektet politike

Zgjedhjet në qarkun e Beratit po kalojnë në një mënyrë të qetë dhe harmonike ndryshe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *